KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992021
nr 1599 2021
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 50x66 cm, yttermått inklusive ram: 65x80 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 februari 2024
kl 18:07:03
19/2 18:02:03
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson